OyunTanıtım

Mount and Blade II: Bannerlord – Oyun Tanıtımı

Selamlar Septa Game takipçileri, her hafta bir oyun serimize resmen başlamış bulunmaktayız. Artık her haftada bir, beklenen bir oyun veya popüler olan bir oyunun tanımını yapıp sizleri bilgilendireceğiz. Bu haftaki oyunumuz :

BANNERLORD II


 

Mount and Blade’in en çok oynanan ve hala daha binlerce oyuncu çeken Warband’ın ardından Bannerlord’u dört gözle bekliyoruz lakin senelerdir bekliyoruz. Senelerdir diyoruz çünki 2012’den beri bekliyoruz, toplamda 6 yıldır beklediğimiz oyun hala daha çıkmadı. Şimdi ise gelelim çıkış söylentilerine, şu anda oyun Steam’de gözüküyor lakin ne bir ön sipariş ne de bir çıkış spoilerı var tek olan şey resimler, videolar ve oyun bilgileri.

2019’a girmemize az kaldı, oyun 2019’da da çıkmazsa bir çok tepkiyi çığ gibi üstüne alabileceği de söyleniyor lakin belirtelim ki Detroit: Become Human oyunu da beş yıl gibi bir süre bizleri bekletip çıkarttı lakin değdi mi? Sonuna kadar evet! Oyunun bir çok oynanış videosu çıkışını yaptı ve 2019’un sonuna kalmadan bizlerle OLABİLİR kelimelerini de duyuyoruz. Altta oynanış videolarını sizler için yayınlıyoruz.


 

Mount and Blade II: Bannerlord Hakkında Bilinen Bazı Özellikler

• Mevsimlere Göre Değişen Atmosfer

Her mevsime göre değişen hava koşulları ile birlikte kışı ve yazı doruklarına kadar yaşayacak ve buna göre ordunuzu şekillendireceksiniz. Topladığımız bilgiler ile birlikte oyunun her mevsime göre şekilleneceğine hatta kış mevsiminde ordunun yürüyüş zorluğuna, savaşların daha zorlu ve kalelerin daha zorlu fethedilebileceğine dair bilgiler de var.

• Kan Efektleri

Özelliğin bir kısmı Warband’da da bulunuyor lakin bu özellik daha devam eden bir özellik olacak. Savaştan sonra kaybolan kanlar değil savaştan sonra da var olacak kanlar oluşacak, bu nedemek? Savaş anında askerlerimizin, bizim veya düşmanlarımızın kanları üstümüzde, kılıcımızda veya kalkanımızda kalacak bir süre sonra bu kanlar silinecek. Warband’da hatırlarsanız bu özellik savaş bittikten sonra kayboluyordu.

• Savaş Sistemleri, Kılıçlar ve Kalkanlar

Savaş sisteminde bir kaç değişikliğe gidildi. “Chambering” denilen karşı verilen yapay zeka sistemi tümden değişip yerini daha akıllı ve daha hamle bilen bir sistem olacak. Kısacası artık karşımızdaki üstümüze doğru koşup sağdan sola doğru kılıcını sallamak yerine değişik animasyonlar ile birlikte bize karşılık verecek.
Kılıç ve kalkanlar derken, oyuna özel kılıç geliştirme veya kalkan geliştirme de eklenmiş olabilir. Artık sabit bir vuruş değeri olmayacak, geliştirilen kılıç ile birlikte değerler yükselecek veya alçalacak, tabii zırh sistemi de buna göre entegre edilecektir.

• Kuşatma ve Savunma

Kuşatma ve Savunma oyunun tümden değiştiğini söyleyebiliriz. Warband’da direkt duvara dayanan merdiven veya hazırlanan kuşatma kulesi ile kaleye giriyor ve işi bitiriyorduk lakin değişen sistem ile KOÇBAŞI gibi bir kuşatma aleti de eklendi. Koçbaşı kale kapısına dayandı ve bitti mi sandınız? Hayır! Kızgın yağlar ve taşlar ile birlikte koçbaşını koruyan askerlere cehennemi yaşatacaksınız. Savunma sisteminde de kale duvarlarınızı korumak için bir lorda veya krala yakışır hareketler yapmak zorundasınız, yoksa içeriye girecek hainler çocuklarınıza kadar kılıçtan geçirecek!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı