KonsolOyun

Mario’nun Yaratıcısından: “Nintendo yeni Wii üzerinde çalışıyor!”

Mario’nun yaratıcısından Shigeru Miyamoto Nintendo’nun yeni bir oyun konsolu arkasında çalıştığını bildirdi. Nintendo’nun sorunlu olan “Wii U” hedefi de yolda olabilir.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Mario Bros kurucusu Shigeru Miyamoto Japon oyun devinin bir konsol üzerinde çalıştığını söyledi, “Şu an için odak noktamız Wii U donanımı üzerinde, ancak Nintendo’nun bir bütün olarak yeni donanım sistemleri üzerinde çalışan bir grubu var.” diye konuştu. “Wii U yazılımı üzerinde meşgulken, bir sonraki sistemin ne olabileceğine dair bir ekibimiz var ve bu ekibimiz sürekli olarakta çalışıyor.”

Mario

Video oyunlarındaki en bilinen isimlerden biri olan Nintendo, 2006’da piyasaya sürüldükten sonra 100 milyondan fazla satan Wii konsolu ile pazarın hakimi idi. Fakat Wii U, el kumandalı ikinci ekran kontrolörü ile başarısız oldu, amaçları tekrar bir sıçrama yapmaktı lakin başaramadılar. Şirket, büyük ölçüde Wii U’dan zarara uğradı bu da hayal kırıklığına doğru sürüklemesi nedeniyle 2013 yılının son dokuz ayında 15 milyon dolardan fazla bir zarara uğrandı.

Gelecek için planlarını yapan Nintendo tekrardan bir sıçrama yapıp pazarın tekrar hakimi olmak istemesi çok açık, gelişmeleri buradan bildireceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı