GündemMobil

Apple’ın Başı Ne Kadar Dertte? Ne Kadar Zararda?

Apple’ın Çarşamba günkü haberine göre, 16 yıldan beri ilk defa gelir tahmini bu denli ölçüde azaldığı düşünülüyor. Apple büyük zarara girdi.

Tam bir felakete doğru sürüklenen şirket davalardan davalara zararlardan zarar ediyor, şunu söylemek gerekirse eski telefonların teknolojisi Apple ile yarışamıyordu lakin güncel telefonlar bunu kat ve kat iyi şekilde yapıyor. Eskiden mağazaya girdiğimizde direkt Apple köşesine bakarken şimdi ise diğer telefonlara bakıyoruz çünkü Android cihazlar eskisi kadar teknolojisiz değil.

Apple son bir kaç aydır krize doğru savunma hazırlarken bu onlar için bir sürpriz değildi. Apple’ın hazinesi oldukça dolu bu yüzden batmak onlar için sonda geliyor, her ne kadar sonda gelse de para akışı gittikçe düşüyor. Öte yandan Cook bu gidişat için ABD Yönetimini de suçluyor: Hessedarlara ve ticaret savaşını azalttığı için tüketicinin de güvenini kaybettiğini vurguladı.

Apple bu haberlerden sonra 16 milyon dolarlık daha bir zarara uğradı, şirket gittikçe sürüklenen bu felaketten kurtulabilecek mi sizce?

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı