GündemYapay Zeka

Teslimat Robotu, Teslim Yerine Kendisini Yaktı!

Kaliforniya’da bir teslimat robotu teslimat yerine kendisini yaktı, videoya çekilen görüntüler ile birlikte bu gibi robotların parça değişimine ihtiyaç duyduğunu anlayabiliyoruz.

Geçtiğimiz Cuma öğleden sonra Kaliforniya Berkeley’deki kampüste, bir Kiwibot robotu kendiliğinden hareketsiz kaldı. Hareketsiz kalan robot bir süre sonra alev almaya başladı, bunun bir sabotaj mı yoksa donanımsal bir hata mı belli değil.

Alevler içinde kalan robota ilk müdahale çevreden geçen bir kişinin yangın söndürücü ile müdahalesinden sonra gerçekleşti. Çevrede izleyenlerin bir şey yapmaması ise eleştirisel bir konu.

Kiwibot

“Skydeck” ile birlikte açılışını yapan Kiwi, yiyecek dağıtım üzerinde olan lakin geliştirme aşaması ile birlikte farklı teslimatlar içinde kullanılması düşünülen Kiwi son olay ile dikkatleri üzerine çekti. Bu yıl içerisinde 10.000’den fazla yemek dağıtımı yapan Kiwibot gelecekte bakalım neler yapacak.

Hatırlatmakta fayda var, 10.000’den fazla olan teslimatlarda bir problem çıkmadı. Gayet iyi ilerleyen robot sadece geçtiğimiz Cuma gündeme geldi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı