GündemMobilYazılım

Google+ Hatasının 52,5 Milyon Kişiyi Etkilediğini Açıkladı!

Google, milyonlarca müşterisinin yazılım geliştiricilerine özel bilgilerini açıklayan ikinci bir hatayı keşfettikten sonra Google+ sosyal ağını planlanandan çok daha erken kapatacak!

Google bir blog yazısında, Kasım ayı yazılım güncellemesinde 52,5 milyon insanın bir hatadan etkilendiğini yazdı. En sonuncu hata, uygulama geliştiricilerin halka açık olmayan profil bilgilerine erişmesine izin verdiğini yazdı. Uygulama geliştiricileri, bu verilere yanlışlıkla altı gün boyunca erişebiliyorlardı. Google, konuyu normal test sırasında tespit ettiğini ve keşifle geçen bir hafta içinde çözdüğünü söyledi, yani hata çok geç farkedildi ve kapatıldı. Mart ayında da bir değişik açık ile dibe vuran Google+ platformu yine kullanıcıların özel bilgilerini hackerlara sızdırmayı başardı ve yine geç farkedip hatayı kapattı lakin ne fayda, endişelenmeyin ki Marttaki hatada 500.000 kullanıcı hasar gördü.

İki ay içinde utanç ve gizlilik sorunları ile birlikte Google+ 2019 Nisan ayında kapanacağı bekleniyor. Geliştiriciler için ise API kodları 90 gün içerisinde kapanacak. Google+ kullanımı gittikçe düşmesi ile birlikte bir çok yazılımcı veya kullanıcı uygulamayı terkedip hesaplarını kapatıyorlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı